PMC Metal'e Hoşgeldiniz.

5 Adımda Kutu Profil Lazer Kesim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

5 adımda kutu profil lazer kesim sıkça sorulan sorular

Artan malzemelerin ve sanayileşmenin doğrultusunda endüstri alanında da kutu profil lazer kesim oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu kesim çeşitleri oldukça hassas yöntemdir. Bu yüzden metallerin özel bir kesimlerinde kutu profil lazer kesim yöntemi uygulanmaktadır. İşlemler sırasında 0,2 milimetre ile 30 milimetre arasındaki kalınlığa sahip olan metaller kesilmektedir. Oldukça hassas işlemler yapılmaktadır. Kesim yapılan yüzeyler oldukça pürüzsüz ve düzgün olmaktadır. Hassas ve düzgün şekilde kesimler yapılması gerekmektedir. Bu kesimlerin doğrultusunda kaliteli nitelikli ve oldukça orantılı ürünler çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı sıkça sorulan sorular mevcuttur.

Kutu Profil Lazer Kesim Aşamaları Nelerden Oluşmaktadır?

Özellikle, metal malzemelerden oluşan bu kutu profil lazer kesim sisteminin ilk aşamasında temizlik önemlidir. Burada yer alan metaller, basınçlı bir hava ya da mevcut olan asit havuzlarında temizlenmektedir. Bunun yanında kesim yapılacak malzemeler düzgün bir şekilde tabla kısmına yerleştirilmektedir. Malzeme kesilmeden önce nasıl bir şekilde kesileceği yazılım makineleri tarafından çizilerek belirlenir. Daha sonra bu işlemleri gerçekleştirmek için makinenin başlat düğmesine basılması gerekir. Bu şekilde makinede bulunan kutu profil lazer kesim başlığı hareket etmesi doğrultusunda çizilen şekli bire bir ölçüde ve doğru bir şekilde kesimini yapmaktadır.

Kutu Profil Lazer Kesim İşlemlerinin Avantajları Nelerdir?

Bu kesimde paradan ve aynı zamanda enerjiden tasarruf edilmektedir. Bunun yanında, kesim işlemleri sırasında metallerin içeriğinde bozulma düzeyi minimuma inmektedir. Oldukça düşük maliyetler ile kesim yapılmaktadır. Kalıplar çıkarılırken herhangi bir maliyet söz konusu değildir. Bu makineleri kullanmak oldukça kolaydır Bundan dolayı herhangi bir uzmanlık gerektirmemektedir. Kesin işlemi sona erdikten sonra başka bir işlemden tekrar geçirilmesine gerek yoktur. Oldukça kısa sürelerde büyük kesim işlemleri başarılı bir şekilde sonuç vererek tamamlanır. Bu işlem yapılırken üretim kesinlikle aksamaz. Böylece daha verimli ve kesin sonuçlar elde edilmiş olmaktadır.

Kutu Profil Lazer Kesim Fiyatları Nasıldır?

Profil lazer kesimler, genellikle kalabalık ve sanayinin geliştiği şehirlerde daha çok ilgi görmektedir. Burada kullanılan parçanın büyüklüğü işlenmesi kesilmesi fiyatı ve maliyeti değiştirmektedir. Yapılan çizimden sonra ortaya çıkacak parçanın ne kadar değiştiği ne kadar sürede tamamlandı fiyatın aşağıya da yukarı inmesi konusunda farklılık gösterir. Burada alınan teklifler ve fiyatlar doğrultusunda birden çok sipariş vermek söz konusu olabilmektedir. Daha çok parçalı kesim işlemindeki fiyatlar daha ekonomik olabilmektedir. Bu tamamen müşterinin seçtiği çizimi ve kesimi ne kadar sürüp sürmeyecek konusunda değişkenlik gösterir.

Kutu Profil Lazer Kesim de Hassasiyetin Önemi Nedir?

Bu tarz lazer kesimi, yapılırken en önemli şey hassasiyettir. Bu işlemler, sırasında farklı yöntemler kullanılarak kesme işlemi yapılmaktadır. Yöntemlerde pürüzlü yüzeyler ve çapaklar meydana gelebilmektedir. Bunların meydana gelmemesi için, oldukça hassas davranılması gerekmektedir. O an bulunan koşula, neme, ısıya göre temizlenerek kesim işlemi bu şekilde yapılmalıdır. Kutu profil lazer kesim işlemlerinde hassasiyet ön planda tutulduğu için ekstra bir işleme gerek uyumadan tek bir seferde kesim yapabilmek mümkündür.

Kutu Profil Lazer Kesim Nerelerde Kullanılmaktadır?

Bu tarz kesim işlemleri, inşaatlarda oldukça büyük firmalarda, depo alanlarında, otomotiv sektörlerinde ve buna benzer birçok sektörde kutu profil lazer kesim işlemine yer verilmektedir. Oldukça çevreci ve hassas olan bu işlem çok fazla tercih edilmektedir. Maliyeti oldukça düşük olduğu için ve aynı zamanda sağlam koşullarda üretildiği için sanayi sektöründe fazlasıyla kullanılmaktadır. Doğru bir yöntem ile çizilerek, dikkatli ve düzgün kesirler elde edilerek yapılan işlemler yaygınlaşarak devam etmektedir. Sağlam ve pürüzsüz yüzeyleri olduğu için otomotiv sektöründe rövanşta olan kesim sistemidir.