PMC Metal'e Hoşgeldiniz.

Cnc Kesimi Firma Tercihinde Karar Verdirici 6 Adım

cnc kesimi firma tercihinde kara verdirici 6 adım

Cnc kelimesi, Computer Numerical Control kelimelerinin baş harflerinden gelmektedir. Sert malzemeleri kesmek ve şekillendirmek için kullanılan bir kesme yöntemidir. Tezgah üzerine monte edilen bir masa ve bir kesme kafasından oluşan sistem düz CNC makinesi olarak adlandırılır. Peki, bir firma seçmenizi gerektiren bir durumda nelere dikkat etmeliyiz?

1- İhtiyacınız Olan Tüm Hammaddeleri İşleme Yapabilen Cihazlara Sahip Olması

Torna tezgahlarına göre çok eksiksiz işlemler yapabilen cnc kesimi ile sac, demir, çelik, alüminyum, ahşap, pleksi vb. tüm düzlemleri şekillendirebilen stub örneğidir. CNC kesim fiyat teklifi işlemi işin niteliğine göre değişiklik gösterebilir. Kullanılan kesme yöntemi ve kesme ucu değişebilmektedir. Elbette kesim için kullanılan model de kesim süresini etkileyeceği için bu da fiyatı etkileyecektir. Detaylı kesim fiyatı biraz daha artıracaktır. CNC kesim işleminde farklı teknolojiler kullanılmaktadır.

2- CNC Kesim Makinelerinin Tüm Çalışma Sistemlerine Sahip Olmaları

Standart CNC, CNC plazma kesim, CNC oksijenli kesimin yanı sıra işin niteliğine ve gereksinimlerine göre CNC lazer kesim teknolojileri de tercih edilebilmektedir. Çünkü hammaddenin, bir şirketin onu kullanımına göre şekillendirme esasına dayanır. Tabii ki, ekipmanın düzenli olarak bakımı ve kontrolü yapılmalı ve kalibrasyonu da yapılmalıdır. CNC bin mantığı, özel gazlar kullanılarak (karbondioksit, nitrojen, helyum vb.) lazer ışını üretmek.

2-D, şekilli kesme, kazıma ve delme işlemini bilgisayar ortamında başlatmak ve istenilenleri çıkarma işlemini lazer ile yapmaya CNC denir. Lazer cihazlarının avantajı lazer ışını ile kestikleri için bozulma olmadan tam istediğiniz şekilde işleyebilir olmasıdır. CNC lazer kesim sırasında temas olmadığı için malzeme ezilme veya deformasyon olmaz. Bir diğer önemli avantajı ise malzemede pürüz veya çapak olmadığı için çıkış parçasına ikinci bir işlem yapılmasına gerek kalmaması ile dikkat çekiyor.

3- CNC Makineleri İle Metalik Olmayan Hammaddeleri İşlemede Sıkıntı Yaşatması

CNC Makineleri ile kesilebilen eşyaların bir kısmı şöyledir; ahşap, kontrplak, MDF, sunta, parke, dahil birçok kumaş kesilebiliyor. Bunlara ek olarak deri, kumaş, kağıt, plastik, akrilik, seramik, fayans, metal olmayan diğer malzemeler bu CNC makineler ile kesilebiliyor.

4- Lazer Kesim Sisteminin Faydalarından Sonuna Dek Faydalanabilmesi

İlk olarak diğer yöntemlere göre ucuz olmasıdır. Her türlü metin, simge veya görüntüler plakalara kolayca işlenebilir. Zamandan tasarruf etmek için yeterince hızlı. Kesicilerin üretimini hızlandırır. Ekonomik bakımda, kişiye kolaylık sağlar. Sağlıklıdır, çünkü levha deforme olmaz. Yüksek çalışma hızları ile çalışma maliyetini azaltır. Lazer kesiminin faydaları ile birlikte, şirketimizle iletişim kurabileceğiniz süreci de sahip olabilirsiniz.

5-Bilgisayarlı Kesim Olan Lazer Kesimde İhtiyaç Duyulan Bilgisayar Programlarına Hakim Olması

Tüm endüstriyel veya otomotiv ürünlerinin gerekli parçalarını keser, ayrıca mükemmel olan lazer kesimi, ihtiyacınız olanı kolayca seçersiniz. Çünkü lazer kesiminde kullanılan yöntem çok gelişmiş bir yöntemdir. Karbondioksitin yardımı ile ortaya çıkan kesimden sonra, ortaya çıkan lazer kesiminin avantajları firmaya yarar sağlayacaktır. Kesildiğinde herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Lazer kesim bilgisayarları, yardımcı programlar ve CAD programlarıyla bilgisayarlara yapılır. Daha sonra bu bilgisayarlar aracılığı ile lazer kesim yapılır.

6- Eski Sistem Kesimlere Karşı Yeni Sistem Lazerli Kesimleri Tercih Etmesi

Geçmişte, kesim işlemleri incelikli olamıyordu. Bununla birlikte, lazer kesiminin avantajları arasındaki incelikli kesim yapılabilmekte ve çok daha kısa zamanda yapılmaktadır. Ürünler, normal, büyük, küçük veya daha küçük boyutlarda bile, nihai teknoloji gelişmesi ile kolayca yapılabiliyor. Bunu yapmanın yanı sıra, kesme işlemini gerçekleştirdiği kesim ürününü tamamlar. Ayrıca, istediğiniz boyutun büyüklüğünden daha iyisi olarak temizleme ve bakım gerektirmeden ürünü hemen kullanıma sokabilirsiniz. https://www.pmcmetal.com/ adresinden yardım alabilirsiniz.