PMC Metal'e Hoşgeldiniz.

İstanbul Boru Lazer Kesim

istanbul boru lazer kesim

Mikro kaynak, plastik kesme, paslanmaz çelik kesme, boru kesme, gravür ve çok daha fazlası dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm amaçlar için birçok farklı lazer türü vardır. Boru ve boru kesimine yönelik lazerler tipik olarak gaz lazerleri, CO2 lazerleri ve neodimiyum lazerlerdir. Lehim çubuğu yöntemini kullanarak boruları kesmek üzere yapılandırılabilen bu tür bir lazer, fiber lazerdir. Fiber lazerler 0,25 inç çapa kadar boruları kesmek için ayarlanabilse de, genellikle çok daha büyük boyutları kesmek için de kullanılırlar.

Lazer Kesim Borusu Nasıl Yapılır?

Tüp lazer kesimi nispeten yeni bir süreçtir ve metal üretimi alanında heyecan verici bir gelişmedir. Lazer kesim teknolojisi onlarca yıldır var olmasına rağmen, başlangıçta düz sac metalleri kesmek için geliştirilmiştir. Döner bir boru bağlantısının eklenmesi, hemen hemen her uzunlukta ve çapta boru ve tüplerin kesilmesini mümkün kılar.

PMC Lazer Kesim Nasıl Çalışır?

PMC lazerleri, metal boruları veya tüpleri hızlı ve doğru bir şekilde kesmek için son derece yüksek güçlü bir lazer ışını kullanır. Bu, lazer ışınını kesilen malzemenin yüzeyindeki tek bir noktaya odaklayarak, bu noktada metali eritip buharlaştırarak elde edilir. Ardından robotik bir kol lazeri istenen yol boyunca hareket ettirerek temiz ve doğru kesimler oluşturur ve daha sonra minimum bitirme işlemi gerekir. İstanbul boru lazer kesim işleri için “”www.pmcmetal.com” şirketiyle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer kesim biçimlerinden farklı olarak lazer kesim, kesilen malzemenin iç veya dış kenarlarında çapak oluşturmaz. Bu, taşlama veya çapak alma gibi ek işlem adımlarına gerek olmadığından üretkenliği artırır.

PMC Lazer Kesiminin Bazı Faydaları Nelerdir?

Tüp lazer kesim, geleneksel işlemlere göre birçok avantaj sunar. Daha az zahmetlidir ve daha düşük bütçelidir. Aynı zamanda oldukça kısa bir sürede zorlu işlemleri tamamlama konusunda başarılıdır. Hızlı bir işlem istiyorsanız PMC lazer kesimi deneyebilirsiniz.

PMC Metal Lazer Kesim

PMC Metal Lazer Kesim Departmanı, çok çeşitli ürün ve uygulamalar için yüksek kaliteli metal damgalamaların üretiminde uzmanlaşmıştır. Yüksek hızlı sac lazer kesim makinelerini kullanarak basitten karmaşık şekillere kadar hem küçük hem de büyük boyutlu işleri halletme kapasitesine sahip bir firmadır.

Lazer kesim, karmaşık şekilleri yüksek derecede doğruluk ve tekrarlanabilirlik ile kesmemize olanak sağladığı için hassas parçaların üretilmesi için önemli bir süreçtir. Bu işlem, daha düşük maliyetler, daha hızlı geri dönüş süreleri ve daha iyi parça kalitesi gibi diğer geleneksel metal kesme yöntemlerine göre önemli avantajlar sunar. Firmanın son teknoloji ürün durumu, parçaları her zamankinden daha doğru ve tutarlı bir şekilde üretmesini sağlıyor.

PMC Avantajı

PMC’de 60″ x 120″ kesim alanına sahip 4000 watt’lık lazer kesim makinesi kullanılmaktadır. Makine, CNC teknolojisini ve gelişmiş fiber optik lazerleri kullanarak şunların yapılmasını sağlamaktadır:

-1/2″ kalınlığa kadar metalleri kesim

-60″ x 120″ boyutuna kadar parçaları kesim

-Paslanmaz çelik ve alüminyum alaşımları, yumuşak çelikler, bakır, pirinç ve çinko gibi malzemeleri kesim.

Metal Lazer Kesim Hizmeti

Metal lazer kesim hizmeti. Esas olarak paslanmaz çelik, karbon çelik ve alüminyum vb. işlemek için kullanılır. PMC Metal İstanbul ve Türkiye’deki en gelişmiş bu alandaki üreticilerden birisi konumundadır. Çeşitli metal işleme parçaları üretmek için yüksek güçlü fiber lazer teknolojisi kullanılarak her türlü metal için kullanılabilir. Lazer kesim, havacılık endüstrisinde, makine teçhizatı endüstrisinde ve lazer kesim makinesi parçaları gibi metalürji endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Metal kesim işlemleri birçok alanda oldukça gereklidir.